Ducati Streetfighter V4

Najviac očakávaná novinka Ducati v roku 2020 jednoznačne nesklamala. Má kopec koní, super podvozok, hromadu modernej elektroniky. No hlavne neskutočne dobre vyzerá!

Ducati Streetfighter V4

Na svete je Ducati Streetfighter V4, ktorá je v podstate vyzlečeným modelom Panigale v4 s vyššími riadidlami. So suchou hmotnosťou 178 kg u verzie S, poháňaná jedinečným véčkovým štvorvalcom s objemom 1.103 ccm a výkonom neskutočných 208 koní, ktoré dokážete skrotiť len vďaka poriadnej dávke najmodernejšej elektroniky. Nová ikona triedy naked bike je však v prvom rade neskutočne krásnou motorkou. Predná minimalistická maska s Full LED svetlometom má LED-kové denné svietenie v tvare V, ktoré naznačuje rodinnú príslušnosť s modelmi Panigale. Krásny hliníkový rám rovnako ako na Panigale obobína motor len zhora a štvorvalcové véčko takto bez kapotáží môže vyniknúť v celej svojej kráse.

ducati-2.jpg

Suchá hmotnosť 178 kg môže vďaka racingovému výfuku Akrapovič ďalej klesnúť až o 6 kg a výkon vďaka Akrapovič kompletu vzrastie až na 220 koní. Ducati samozrejme nešetrila ani na elektronickej výbave a Streetfighter V4 ponúka celú plejádu najmodernejších elektronických vymožeností z modelu Panigale V4. A dokonca aj aerodynamické krídelká, ktoré ponúkajú prítlak 28 kg pri rýchlosti 270 km/h a stabilizujú jazdu v zákrutách na okruhu i v bežnej premávke na ceste. Už základná verzia modelu Streetfighter V4 ponúka krásny 5 palcový TFT displej, zákrutové ABS, viacstupňovú trakčnú kontrolu EVO2, Ducati Slide Control, Wheelie Control, Power Launch, Quickshift, nastaviteľné brzdenie motorom Engine Brake Control a dokonca aj elektronický podvozok DES. Verzia S je odľahčená o 2 kg a ponúka už tradične navyše top podvozok od Öhlinsu, tlmič riadenia rovnakej značky a ľahučké kované kolesá Marchesini.

ducati-4.jpg

ducati-3.jpg
ducati-5.jpg

Buďte s nami v kontakte

Komentáre