Honda zapožičala 12 motocyklov pre preteky „Okolo Slovenska“

Honda Slovensko s motocyklom CRF1100L Africa Twin podporuje už 64. ročník medzinárodných cyklistických pretekov „Okolo Slovenska". Štyri etapy cyklistických pretekov v tomto roku začínajú 16.9. v Žiline a končia 19.9. v Skalici.

Honda zapožičala 12 motocyklov pre preteky „Okolo Slovenska“

Honda sa spolupodieľa na tomto výnimočnom športovom podujatí zapožičaním 11 ks motocyklov Honda Africa Twin a 1 motocykla CB500X pre potreby športových komisárov, pre kameramana a fotografa. Je extrémne dôležité, aby motocykloví jazdci v pelotóne boli veľmi skúsení a mali silné a obratné stroje, schopné bleskovo reagovať na nepredvídateľné situácie. Musia byť všade a zároveň nesmú prekážať. Veľakrát sa ocitnú v situácii keď sa musia bleskovo stratiť, uhnúť, prudko zabrzdiť či naopak v sekunde akcelerovať.

africa-twintour-de-slovakia4.jpg
africa-twintour-de-slovakia.jpg

Z týchto dôvodov, pri výbere partnera, padla prvá voľba na model Honda CRF1100L Africa Twin. Motocykel, ktorý nie je len veľký a silný, ale aj obratný s perfektnými manévrovacími schopnosťami.

Nový model CRF1100L v porovnaní s predchádzajúcim má zvýšený maximálny výkon a krútiaci moment sériového dvojvalcového motora o 5 kW/5 Nm, čo umožnilo motoru dodať vyšší výkon v celom rozsahu otáčok. Nová hlava valca, teleso škrtiacej klapky a riadiaca jednotka ECU prispievajú k presnému ovládaniu plynu.

prilban.jpg
africa-twintour-de-slovakia2.jpg

Reakcia Pavla Podhradského, jazdca v konvoji „Okolo Slovenska", ktorý zabezpečuje rýchly a bezpečný servis profesionálnemu fotografovi: „Nová Africa Twin od Hondy prekvapila. Nový kokpit, multifunkčný displej a intuitívne ovládanie, ako aj výkonnejší motor a lepšie sprevodovaná prevodovka. Jemne ovládanie kvalitných a účinných bŕzd, zapínanie výstražných smeroviek pri núdzovom brzdení. Oceňujeme pružnosť. Skvelý posed, výborný výhľad. Pre naše potreby je ideálne najmä v kombinácii s prevodovkou DCT.

Viac informácii o pretekoch „Okolo Slovenska" nájdete na stránke:

https://www.okoloslovenska.com/

Zdroj: TS Honda

Buďte s nami v kontakte

Prečítajte si aj...

Komentáre