Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro Polomka 2018

Predposledný júnový víkend, v dňoch 23. – 24. 6. 2018 sa konalo v poradí už piate kolo Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky - Enduro v Polomke, najväčšej obci na Horehroní (okres Brezno).

Preteky sa klasicky začali už v piatok podvečer preberaním motoriek, kde sa všetky odovzdávali do uzavretého, stráženého depa. Jazdci prichádzali z rôznych kútov Slovenska, z Čiech, Poľska, a tiež aj Maďarska, vďaka čomu sa do pretekov prihlásilo až 170 štartujúcich.

Trať v Polomke sa skladala z Enduro, Cros testu a vrátane prejazdov merala približne 20 km. V prvom Enduro teste sa pretekári museli popasovať so skalami, koreňmi, drážkami a nechýbali ani technické výjazdy , kde pretekári ukázali svoje zručnosti.

Druhý Cross test sa nachádzal na samom vrchu lyžiarskej zjazdovky v trávnatom teréne. Tento test bol o niečo menej náročný, časovo kratší, ale odklonená lúka bola vo viacerých miestach zradná.

Počas oboch víkendových dní ráno o 8 hodine štartovali triedy Hobby, Dorast, Regionál a Veterán. Poobede o 13-tej hodine, prišli na rad triedy MM SR a Slovenský Pohár.

Počasie bolo počas celého víkendu premenlivé. Jemné popŕchanie striedalo vykúkanie slnka, silný vietor, alebo poriadny lejak. Ani to však jazdcov či divákov neodradilo a víkend v Polomke môžeme radiť k tým úspešnejším.

Absolútnym víťazom a tiež víťazom v triede MM SR E2 v Polomke sa stal Štefan Svitko (SVK). Na druhom mieste sa v absolútnom hodnotení umiestnil Miroslav Ševela (SVK), ktorý zvíťazil v triede MM SR E3 a trojicu najlepších v absolútnom hodnotení uzavrel mladý pretekár Martin Giertl (SVK), víťaz tried MM SR E1 a MM SR Junior.

V triede MM SR Kadet zvíťazil Marek Vierik (SVK) a v triede MM SR Dorast zvíťazil Patrik Živický (SVK). Medzi ženami si najlepšie počínala Gabriela Čipková (SVK).

V triedach Slovenský Pohár si pretekári počínali nasledovne: V triede SP E1 zvíťazil Tomáš Čipka (SVK), v triede SP E2 zvíťazil Peter Kollár (SVK) a v triede SP E3 zvíťazil Tomáš Minarský (SVK).

V triedach Hobby boli víťazi nasledovní: v triede Hobby E1 zvíťazil Martin Kajanek (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Jakub Gíreth (SVK) a v triede Hobby E3 zvíťazil Samuel Slávik (SVK). V triede Regionál zvíťazil Filip Slameň (SVK).

Medzi najskúsenejšími v triede MM SR Veterán zvíťazil Martin Gottwald (CZE) a v triede Superveterán zvíťazil Květoslav Kovář (CZE).

V tímovej súťaži si prvé miesto vybojoval BAMU & RKS Moto Team v zložení: Štefan Svitko, Rastislav Kokavec, Martin Giertl, Ivan Belko, Peter Murgaš (všetci SVK).

Kompletná fotogaléria na FB: facebook.com/pg/Svet-MOTOcyklov-photos/polomka

Podujatie v Polomke bolo výborne pripravené a oproti ročníkom minulým si pretekári trať pochvaľovali. Poďakovanie patrí predovšetkým Petrovi Belkovi a ľudom okolo neho, ktorí sa na celom podujatí podieľali. Ďalej patrí poďakovanie všetkým zúčastneným a v neposlednom rade sponzorom, ktorí pomohli pri organizovaní tohto podujatia.

Sezóna SMF pokračuje 7. a 8. júla 2018 na podujatí MM SR Countrycross v Žaškove, kde budú súčasne štartovať aj štvorkolky.