Šimon Jošt si legendárny Sverepec vychutnal

Slovenský pohár v motokrose „MX COVID Cup 2020" mal svoju tretiu zastávku na legendárnej trati v Národnom kros centre vo Sverepci. Jazdenie na terénnych motocykloch tu má svoju dlhoročnú tradíciu, a preto aj oko diváka je tu náročné. Nešetria svojou priazňou keď vidia pekné manévre, čo na vlastnej koži v nedeľu 16. augusta okúsil aj najrýchlejší spomedzi 193 pretekárov, Šimon Jošt.

Šimon Jošt si legendárny Sverepec vychutnal

Cross Team Púchov odviedol kus dobrej práce pri redizajne trate aj jej príprave a v súťažný deň ku skvelému pretekaniu prispelo aj počasie. Z rána slnečno a poobede svieži dážď, ktorý uvítali ako organizátori, tak aj jazdci.

MX1 Hobby - Kováčovi a Tekeľovi sadli štarty vo Sverepci najlepšie spomedzi 31 jazdcov ich kategórie MX1 Hobby, ktorá otvárala finálové jazdy. Výhodu holeshotov nezúročil ani jeden spomínaný a stupienok víťazov bol obsadený nasledovne: zvíťazil Martin Rábek, druhý bol Boris Kubík a tretí Matúš Pätoprstý.

MX4 a MX4+ - U veteránskych kategórii vo Sverepci platilo: daj aspoň jeden holeshot a zvíťazíšJ V prvej finálovej jazde ho bral Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) z MX4+ a teda v kategórii aj vyhral. Za ním do cieľa prišiel Roman Čič (Motocross team Čataj) a Miroslav Mjartan. Vladimír Preis (PB racing) urobil holeshot v druhej finálovej jazde a zároveň si podmanil svoju kategóriu MX4. V nej sa Jozef Ondreáš umiestnil druhý a Radoslav Kedžuch tretí.

sverepecmx20202.jpg

MX50 - U najmenších bola celá prvá top päťka zložená zo zahraničných pretekárov. Zvíťazil Paizs Doma z Maďarska, Pepi Vrtal z Čiech dal v prvej jazde holeshot a skončil druhý, jeho krajan Patrik Nohavica bral tretie miesto a k tomu holeshot z druhého štartu.

MX65 - Ani v tejto detskej kategórii nezostalo zlato doma. Na svoje konto si ho pripísal Áron Katona z Maďarska vďaka vydarenejšej druhej jazde. Jakubovi Ceplákovi ušlo prvenstvo pomedzi prsty a skončil druhý. Tretí Marek Najman súperil o miesto s Maximom Zimmermanom, tomu sa nakoniec ušla zemiaková medaila, ale k nej aj dva najrýchlejšie štarty.

sverepecmx20208.jpg

MX Ladies a MX85 - Kategórie MX85 a Lady mali už tradične spoločné finálové jazdy, v ktorých suverénnym spôsobom, s jedným holeshotom na konte, zvíťazil Samuel Chovaník. Druhý najdynamickejší štart mal Filip Fraňo, ten však obsadil až 11. priečku. U dievčat sa bojovalo o prvenstvo do posledných metrov na trati. Víťazne to dopadlo pre Alex Marenčákovú, ktorá v prvej jazde skončila za kolesom celkovo druhej Lili Gál z Maďarska (Mami Team Fehér). Trojicu doplnila Soňa Gudábová.

MX2 Hobby - Matúš Polčin a Adrián Jedinák sa predstavili v kategórii MX2 hobby ako výborní štartéri, avšak iba Adrián Jedinák z toho dokázal poriadne vyťažiť a zvíťaziť. Druhé miesto parilo Matúšovi Vavrovi a tretie Romanovi Skočekovi. Spomínaný Polčin bol na šiestom mieste.

MX2 Junior a MX Junior 125 - Dariusz Rapacz(POL) z MX2 Junior mal ambíciu postaviť sa k pretekom razantne. Keď padla rampa, bol prvý v prvej zákrute. Jeho radosť však netrvala dlho a v polke prvej jazdy odstúpil a preteky nedokončil. Vyhral Samuel Strýček, Jakub Budaj (POL) bol druhý a Jakub Vida tretí.

Bolo pozoruhodné, že holeshot z druhej jazdy sa ušiel jazdcovi z kategórii slabších motocyklov, MX Junior 125, Viktorovi Varró z Maďarska. Jeho krajan Noel Roland Liszka si svojou suverénnou jazdou zaslúžil plný počet bodov v obidvoch jazdách, Varró bral druhé miesto a na treťom skončil Slovák Ľubomír Galandák.

MX Open a MX2 - Šimon Jošt (Osička MX team) sa stal, tak ako aj na predošlom podujatí v Lovčici, absolútne najrýchlejším jazdcom podujatia. V kategórii MX2 si zobral plný počet bodov, avšak bez holeshotov. Tie si rozdelili

Jaroslav Majchrák , víťaz kategórie MX OPEN a Jakub Hruška (PB racing), druhý v tej istej kategórii. Jaroslav Dubóczi bol medzi jazdcami MX OPEN tretí.

MX2ka ležala pri nohách Joštovi, nároky si na ňu robil aj Pavol Repčák, no skončil druhý a tretie miesto patrilo Samuelovi Strukovi.

sverepecmx202023.jpg
sverepecmx202022.jpg
sverepecmx202020.jpg

Už 23.8.2020 sa seriál prehupne do druhej polovice na trati Brody v Ješkovej Vsi.

Kompletné výsledky: https://www.smf.sk/motocross-vysledky/

Autor TS: Radka Kovaľ Mazáková

Foto: Facebook - Michal Špánik; Slovenský pohár MX 2020


Buďte s nami v kontakte

Prečítajte si aj...

Komentáre