SLOVENSKÝ ŽENSKÝ TÍM PO PRVÝKRÁT KOMPLET V CIELI!

Vo Francúzskom Brivé včera záverečným motokrosom skončil 92.ročník medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže ISDE 2017. Po prvýkrát v histórii SMF je v cieli i kompletný slovenský „women team" v zložení Katarína Juríčková, Karin Hostinská a Gabriela Čipková, ktorý obsadil vo svetovej súťaži žien 8.miesto.

Víťazom hlavnej súťaže trophy teamov i súťaže juniorských trophy teamom sa stali jazdci domáceho Francúzska. Ženská trofej skončila opäť v rukách Austrálčaniek. Francúzsky tím v zložení Jeremy Tarroux, Loic Larrieu, Christophe Charlier a Christophe Nambotin zvíťazil šesť minút pred druhou Austráliou a tretím Fínskom . Za víťazným juniorským tímom Francúzska skončilo Taliansko a tretí boli juniori z USA. Veľkú smolu v WTT mal žeský trofík, ktorý bol po štyroch súťažných dňoch na 7.mieste, avšak v piatok mal Patrik Markvart veľmi škaredý pád a súťaž sa pre neho skončila. Český tím do záverečného motokrosu nastúpil len v trojici a v konečnom poradí WTT obsadil až 13.miesto. Za víťazným favorizovaným triom z Austrálie skončili dievčatá z USA a tretie sú Francúzsky . Naše dievčatá zvládni nástrahy jednotlivých súťažných dní i keď to neraz nebolo ľahké, trate boli náročné a hlavne prvé tri dni boli i vysoké horúčavy. Napriek tomu Katka, Karin a Gabika za podpory členov doprovodného tímu absolvovali všetkých šesť dní došli do cieľa tohto fyzicky i technicky náročného motocyklového podujatia, ktoré sa neraz nazýva i motocyklovou olympiádou. GRATULUJEME!

V klubovej súťaži v konkurencii 167 štartujúcich tímov zvíťazil tím Italy pre druhým tímom MCC WALES/WELSH MCC a tretím tímom SRT Offroad. V tejto súťaži jazdili dva tímy s licenciami SMF a to Motoklub Chrastava, ktorý v zložení Milan Kubík, Miroslav Skaloud, Marek Votoček obsadil 25.miesto a Enduro Prostějov Gottbros team v zložení Martin Gottvald, Petr Borkovec a Patrik