Gratulujeme novým MX víťazom!

Slnečné finále v Šenkviciach prinieslo mnoho zaujímavých momentov a definitívne rozhodlo o majstroch Slovenska pre sezónu 2021. Organizátor M-Cross klub Šenkvice opäť ukázal, že finálové podujatia vie pripraviť na vysokej úrovni, a tak sa tituly rozdávali jedna radosť.

Kráľovskú MX OPEN dobil podľa očakávaní španielsky matador Jose Butron z MRA BB MX. MX2-ku si nakoniec ukoristil Tomáš Kohút z Osička MX Teamu pred tímovým kolegom Šimonom Joštom. Šenkvické finále rozhodlo nielen o víťazovi MX2 Junior, ktorým sa stal Tomáš Švirák z WMZ Racing team, ale aj o majstrovi kategórie MX Junior 125, z ktorého sa teší ďalší český jazdec Jaroslav Steiger z Hrabica Motocross team. V triede MX4 titul tento rok získal Vladimír Preis Z PB Racing teamu.

Finálové G-Shock Holeshoty v Šenkviciach G-Shock Holeshoty sa udeľovali v Šenkviciach za druhé finálové jazdy. V spojenej jazde veteránov mal najrýchlejší štart Ivan Černý. V juniorskej jazde si po nové hodinky došiel Jaroslav Katriňák ml. a v spojených triedach MX Open a MX2 odštartoval najlepšie Jose Butron.

MX OPEN

Pred finálovým pretekom mal španiel Jose Butron (MRA BB team) pohodový 47 bodový náskok pred druhým Martinom Krčom (Osička MX Team). Meraný tréning zajazdil najlepšie Martin Krč pred Pavlom Repčákom (RSR Racing team). Jose Butron bol po tréningoch až celkovo tretí. Prvá finálová jazda vyšla na prekvapenie všetkých najlepšie Martinovi Krčovi, ktorý pár kôl pred cieľom obehol dovtedy suverénne jazdiaceho Joseho Butrona. Tretí skončil Slovák Pavol Repčák, ktorému veľká motorka veľmi sedí. Po prvej jazde mohol oslavovať prémiový titul medzinárodného Slovenského šampióna Jose Butron. Aj keď už nepotreboval bodovať v druhej jazde a mal v pláne hneď po krátkej oslave letieť do rodného Španielska na nedeľné preteky MXGP, predsa len nastúpil aj do druhej jazdy a vyhral. Druhý skončil Martin Krč a tretí Pavol Repčák.

TOP 5 konečného poradia MM SR MX 2021 - MX Open: 1. Jose Butron (ESP) 244 b, 2. Martin Krč (CZE) 197 b, 3. Jonáš Nedvěd (CZE) 182 b, 4. Jaroslav Majchrák (SVK) 134 b, 5. Roman Mňuk(CZE) 130 b.

MX2

Do Šenkvíc prišiel ako priebežný líder Tomáš Kohút (Osička MX Team) a netajil sa tým, že zabojuje a svoj prémiový titul v MX2jkách. Druhý čerstvý šampión Českej republiky v MX2 Šimon Jošt (Osička MX Team) strácal na Tomáša Kohúta 13 bodov. Meraný tréning ovládol Tomáš Kohút, pred Šimonom Joštom a Čechom Petrom Rathouským ( Orion racing team). V spojených finálových jazdách sa chalani spolu so silnejšími motorkami triedy MX Open vôbec nestratili a predvádzali krásne súboje, hlavne trio Kohút-Jošt-Repčák. Prvú finálovú jazdu vyhral Tomáš Kohút pred Šimonom Joštom a Petrom Rathouským. Štvrtý skončil Jozef Posúch (711foxzone team). Druhú jazdu si „Osičkovci" miesta vymenili. Prvý skončil Jošt, druhý Kohút a tretí Rathouský.

TOP 5 konečného poradia MM SR MX 2021 - MX2 : 1. Tomáš Kohút (SVK) 228 b, 2. Šimon Jošt (SVK) 215 b,3. Petr Rathouský (CZE) 180 b, 4. Jozef Poslúch (SVK) 134 b, 5. Denis Poláš (SVK) 131 b.

MX Junior 125

Pred finálovým pretekom bol na čele seriálu Ľubomír Galandák (711foxzone team) so 6 bodovým náskokom pred Čechom Jaromírom Steigerom (Hrabica Motocross team). Už meraný tréning predznamenal, že súboj o medzinárodného majstra si na Slovensko prišiel uchmatnúť Jaromír Steiger. Vyhral s veľkým náskokom obidve jazdy pred Ľubomírom Galandákom a stal sa celkovým víťazom triedy MX Junior 125, pričom zaujímavé bolo, že mali rovnaký počet bodov 209, takže komisia musela rozhodnúť na základe celkových prvých miest za celý seriál. Tretí najrýchlejší junior v Šenkviciach bol Samuel Chovaník.

TOP 5 konečného poradia MM SR MX 2021 - MX Junior 125 : 1. Jaromír Steiger (CZE) 209 b, 2. Ľubomír Galandák (SVK) 209 b, 3. Ladislav Eliáš (CZE) 171 b, 4. Tomáš Kytka(SVK) 165 b, 5. Lukáš Grajciar (SVK) 79 b.

MX2 Junior

Po celú sezónu stabilne jazdiaci český jazdec Tomáš Švirák (WMZ Racing team) mal v meranom tréningu až tretí najrýchlejší čas. Do Šenkvíc prišiel Jaroslav Katriňák (MRA BB team) zabojovať o celkové tretie miesto už najrýchlejším meraným časom. Prvú finálovú jazdu vyhral Tomáš Švirák. Druhý bol po dvoch nešťastných pádoch Jaroslav Katriňák, tretí skončil Adam Máj z Maďarska. Druhú jazdu vyhral v Šenkviciach dobre jazdiaci Adam Háj. Jaroslav „Katro" Katriňák sa nevyhol pádu aj v druhej jazde a skončil celkovo druhý. Tretí došiel Tomáš Švirák a mohol oslavovať celkové víťazstvo v seriáli.

TOP 5 konečného poradia MM SR MX 2021- MX2 Junior : 1. Tomáš Švirák(CZE) 228 b, 2. Jakub Vida (SVK) 181 b, 3. Jaroslav Katriňák(SVK) 144 b, 4. Jaroslav Václav (SVK) 140 b. 5. Samuel Strýček (SVK) 95 b.

MX4

V mladších veteránoch si v Šenkviciach za druhé a prvé miesto najviac bodov pripísal Vladimír Preis (PB Racing), čo mu stačilo aj na celkové prvenstvo v seriáli. Výborne zajazdil Ivan Černý (Orion racing team) prvú jazdu vyhral, no v druhej ho zradila zadná pneumatika a tak skončil na striebornej priečke. Celkovo tretí bol v Šenkviciach Aleš Suchánek (Orion racing team).

TOP 5 konečného poradia MM SR MX 2021 - MX4 : 1. Vladimír Preis (SVK) 184 b, 2. Ľubomír Imrich (SVK) 125 b, 3. Radoslav Kedžuch (SVK) 120 b, 4. David Tomášek (SVK) 98 b, 5. Radoslav Šulek(SVK) 98 b.

MX4+

Starším veteránom nad 50 rokov dominovali celú sezónu českí jazdci Peter Dokoupil (KRTZ Motorsport) a Roman Majer, ktorí mali pred Šenkvicami rovnaký počet 94 bodov, čo sľubovalo pekné súboje až do konca. Peter Dokoupil zajazdil v Šenkviciach najlepšie a po najrýchlejšom tréningu a dvoch prvých miestach sa stal medzinárodným majstrom Slovenska v kubatúre MX4+. Druhým v Šenkviciach aj celkovo v seriáli bol Roman Majer. Tretí skončil ako v Šenkviciach i v seriáli Peter Pipich ( Motoklub Medzibrod).

TOP 5 konečného poradia MM SR MX 2021 - MX4+ : 1. Petr Dokoupil (CZE) 144 b, 2. Roman Majer (CZE) 138 b, 3. Peter Pipich (SVK) 116 b, 4. Peter Kovárik (SVK) 90 b,5. Ján Krištofík (SVK) 85b.

Gratulujeme jazdcom k výsledkom.

Dúfame, že nasledujúca sezóna prinesie oveľa viac divákov a jazdcov na jednotlivé preteky a hlavne pokojnejšie prostredie pre prípravu a priebeh našich motokrosových podujatí.

Zdroj: TS SMF