Vaculík víťazne!

Včera večer vyvrcholil tohtoročný prestížny seriál majstrovstiev sveta speedway GP. Na našu radosť sa víťazom záverečného podujatia seriálu MS SGP stal v poľskej Toruni slovenský jazdec Martin Vaculík.

Vaculík víťazne!

Martin Vaculík získal v Toruni svoje druhé tohtoročné víťazstvo na svetovom šampionáte speedway, keď vyhral i v máji Prahe na Markéte. V Toruni to bol naozaj Martinov večer, vyhral tri zo svojich štyroch rozjázd, potom vyhral svoje semifinále a finále, kde porazil aktuálneho majstra sveta Bartosza Zmarzlika. Martin Vaculík napriek júlovému zraneniu tak ukončil svoju sezónu 2022 naozaj excelentne.

Spolu s víťazom Martinom Vaculíkom sa v Toruni na stupne víťazov postavil druhý Bartosz Zmarzlík (POL) a tretí Leon Madsen (DEN).

Napriek uvedenémú zrazeniu, ktoré Martina vyradilo takmer na mesiac zo súťažného kolotoča patrí Martin Vaculík i tento rok do TOP10 setového rebríčka. V tohtoročných MS speedway GP Martinovi patrí konečné 9.miesto.

Svetový titul za rok 2022 získal po tretíkrát poľský jazdec Bartosz Zmarzlik, vicemajstrom sveta sa stal Leon Madsen z Dánska a II.vicemajstrom ďalší poľský jazdec Maciej Janowski.

1.jpg

Už o týždeň sa Martin Vaculík predstaví na domácom ovále v Žarnovici, kde bude štartovať na záverečnom podujatí tohtoročnej sezóny medzinárodných majstrovstvách SR.

GRATULUJEME!

Rozhovor Martina Vaculíka po zisku aktuálneho víťazstva: https://www.eurosport.com/speedway/speedway-gp/2022/speedway-grand-prix-its-an-amazing-feeling-martin-vaculik-very-happy-to-win-2022-finale_vid1758569/video.shtml

Finále: https://www.eurosport.com/speedway/speedway-gp/2022/speedway-grand-prix-what-a-night-for-martin-vaculik-slovakian-wins-final-race-of-sgp-season_vid1758584/video.shtml

Zdroj: SMF

Buďte s nami v kontakte

Komentáre