SVET MOTOCYKLOV - máj

KALENDÁR PODUJATÍ - MÁJ 2018

AKTUALITY

TEST: HUSQVARNA VITPILEN

Na dobré veci sa oplatí čakať. Od predstavenia prvého prototypu Husqvarny Vitpilen 401 sa prelialo už veľa benzínu v nádržiach, no konečne ju tu máme. Živú reálnu a predovšetkým úplne rovnako štýlovú ako na fotografiách. Vážení a milí – toto je Husqvarna Vitpilen 401.

CUSTOM: XJ 900

Dnešný custom mi urobil vo všetkým smeroch obrovskú radosť. Po prvé je to krásny retro pretekár od Yamahy a po druhé má nádherný asymetricky umiestnený predný svetlomet. A ešte oveľa viac.

TEST: BMW K1600B

Bavorská značka BMW rozšírila ponuku šesťvalcových modelov o verziu K 1600 B. Luxusný turistický motocykel s dizajnom v štýle bagger je síce predurčený na to, aby svojmu majiteľovi doprial pocit slobody a nezávislosti pri jazde po nekonečných amerických diaľniciach, ale vďaka výnimočným jazdným vlastnostiam si určite nájde svojich obdivovateľov aj v Európe.

TEST: DUCATI MONSTER 797

Monster 797 je síce najslabší stroj v rodine Monsterov, no zároveň aj jednoznačne najlacnejší

Monster súčasnosti. Ako jazdí posledná vzduchom chladená Ducati Monster v 25 ročnej histórii tohto legendárneho modelu?

PREDSTAVENIE: AGV K1

Aj keď nová K1 patrí k cenovo dostupnejším prilbám od renomovanej značky AGV, nemožno jej uprieť značný športový charakter, ktorý uspokojí aj náročnejších jazdcov. Skúsenosti zo športu AGV zúročila aj v modeli K1...

NO HANDS WHEELIE REKORD

V Nitre padol nový rekord. Zdenko Rybár, jazdec tímu MotoTV Show na nitrianskom výstavisku predviedol excelentný výkon v jazde po zadnom kolese bez držania riadidiel.

YAMAHA TRACER 900 & TRACER 900 GT

Že „šprintér na dlhé trate“ znie ako poriadna hlúposť? No dobre, v atletike možno, ale vo svete motoriek a motorizmu celkovo sa pomery rýchlo menia, nové disciplíny a kategórie vznikajú z roka na rok a dnešná doba patrí „crossoverom“, strojom, ktoré spájajú to, čo na prvý pohľad spolu nesúvisí.

ŠKOLA JAZDY

Musíš jazdiť v rámci svojich limitov a limitov motorky, musíš byť sebavedomý, ale nie agresívny, nesmieš mať strach, ale musíš mať rešpekt, nemôžeš byť rýchly ani pomalý. A to, že dokážeš prejsť 15 kilometrov po zadnom neznamená, že prídeš domov v jednom kuse.

AMERIKA NA SLOVENSKU

O legendárnej Route 66 v Amerike už počul snáď každý. Ako prvá diaľnica je častokrát nazývaná aj ako „matka ciest“. No vedeli ste, že aj na Slovensku máme našu „Route66“, cestu číslo 66?

TEST: HONDA CB125R

Tento rok prichádza na trh hneď trojica nových športových naháčov obľúbenej rodiny Honda CB.

Ako prvá sa k dílerom dostala najmenšia CB125R po ktorej bude nasledovať CB300R. Vrchol

ponuky predstavuje nástupca modelu CB1000R. Spoločným znakom všetkých troch motocyklov je

minimalistický dizajn s prvkami modernej klasiky, ktorý výrobca označuje ako „Neo Sports Café“

MOTO KOČKA NELA

Ak fandíte cestným pretekom motocyklov, tak ste túto kočku mohli vidieť v depe alebo rovno v

akcii na okruhu na svojej Aprilii RS 125. Toto je Petronela Harantová alebo jednoducho Nela.

NOVÝ DÍLER ZNAČKY BMW V BRATISLAVE

Značku BMW Motorrad zastupuje v roku 2018 v Bratislave nový predajca Tech Moto. Ten zatiaľ

sídli na starej adrese, no pripravuje veľké zmeny, na ktoré sa všetci veľmi tešíme.

TEST: KAWASAKI Z900RS

Legendárny štvorvalec Z1 z roku 1972 bol v mnohých smeroch revolučný a značke Kawasaki priniesol veľký predajný úspech. Niet divu, že na zakladateľa rodiny sa spomína pri uvedení na trh nových prírastkov modelového radu Z. V poslednom čase však žiadny z nich nemal k prapredkovi tak blízko ako tohtoročná novinka Z900RS.

NÁVŠTEVA ZÁVODU NA VÝROBU PRILIEB SMK

India je krajina s obrovským potenciálom, kde zaznamenal neuveriteľný rozmach aj trh s motocyklami a všetkým čo s tým súvisí. Mohol som sa o tom presvedčil vďaka pozvaniu spoločnosti Inter Cars na prehliadku výrobných hál jedného z najväčších svetových producentov ochranných prilieb pre motorkárov. V Studds Accessories Ltd., ich vyrobia denne 20.000 kusov.

TEST: KTM 390 DUKE VS. BMW G 310 R

Druhá generácia modelu KTM 390 Duke sa postavila proti minuloročnému nováčikovi kategórie A2 - BMW G 310 R. Konkurencia v triede je každým rokom hustejšia a sami sme zvedaví,

ako sa tieto dva malé-veľké naháče ukážu v priamom porovnaní.

OJAZDENÁ YAMAHA FAZER 600 / FZ6

Je to už neuveriteľných 20 rokov, čo Yamaha predstavila svoj legendárny naháč strednej triedy Fazer 600. Dnes sa v rubrike Sekáč pozrieme na históriu modelu Fazer 600 a jeho nasledovateľa s označením FZ6.

OFF ROAD SPECIAL

AKTUALITY OFF ROAD

CAN-AM OUTLANDER MAX 1000 XT-P

Vrcholom modelového radu Can-Am Outlander od značky BRP je mohutná tisícka. Tieto stroje sú populárnejšie v predĺženej verzii s prívlastkom MAX, čo už je veľmi slušný „základ“ pre pohodlné cestovanie dvojčlennej posádky. Keď sa k tomu pridá výbava verzie XT-P a naviac siahnete po niekoľkých doplnkoch z ponuky originálneho príslušenstva, zrazu pred nami stojí stroj, ktorý je dokonale pripravený zdolávať najväčšie terénne výzvy.

LEM KONDOR BABY 1000W

Deti veľmi radi napodobňujú rodičov a keď synáčik napríklad vidí otca jazdiť na motorke, štvorkolke, či na aute, už v najútlejšom veku prichádzajú prvé slová „brm-brrrm“. Potom to už

má spravidla rýchly spád - od najmenších hračiek, až po tie väčšie, skutočné „hračky“...

MX OPEN GBELY

V polovici apríla sa v Gbeloch naštartoval kolotoč slovenského motokrosového šampionátu MX OPEN. Na piesku v Gbeloch sa predviedol Krč, Antalič, Smola a Venhoda

TEST: SMC SPORT 850

Čistokrvná športová štvorkolka je značne jednoúčelová hračka, mimo upravených tratí si s ňou veľmi nezajazdíte, v prvej väčšej koľaji zostane „visieť na bruchu“... Ak sa však skríži pracovne ladený stroj so športovým špeciálom, karta sa obracia a o zábavu je postarané.

Buďte s nami v kontakte